Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Таврійська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 25490531) був реорганізований і увійшов до складу Якимівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Таврійське
Якимівський район, Запорізька область

Історична довідка Червоноармійської сільської ради

Червоноармійська сільська рада розташована у південній частині Якимівського району Запорізької області. Основні форми рельєфу –таврійські степи. Через всю територію сільської ради проходить головний Каховський магістральний канал. Територія ради межує з південно- заходу із землями Херсонської області, з півночно - західної частини - із землями Переможненської сільської ради, з північної частини - Новоданилівської сільської ради, з південно - східної частини - з Розівською сільською радою. Відстань до районного центру 30 км, до обласного центру 180 км.

Червоноармійська сільська рада утворена у січні 1918 року. 

Червоноармійське – село (1111 осіб на 01.01.2015р.), розташоване на півдні району за 30 км від райцентру .

До складу сільської ради, яка до 1935 року мала назву "Зінов’євська" входило 11 хуторів. Всі вони мали офіційні та неофіційні назви.

 Офіційні назви Неофіційні назви 

  • с. Червоноармійське дільниця №16
  • с. Зернове дільниця №20
  • с. Середнє дільниця №15
  • с. Виноградне дільниця №21
  • с. Межеве дільниця №14
  • с. Кінцеве дільниця №9
  • с. Прифермівське дільниця №17
  • с. Дорожнє дільниця №13
  • с. Городнє дільниця №18
  • с. Вишневе дільниця №19
  • с. Гвардійське дільниця №12

Вказані населені пункти почали виникати у 1912 році. До 1912 року землі не заселялися та не оброблялися, були пасовищами. У 1912-1913 роках на цю територію почали переїжджати населення із Курської та Орловської губерній за рішенням Уряду про заселення південних частин Малої Росії. Першими поселенцями були Георгіївські кавалери., які отримали земельні наділи від 15 до 20 десятин. Інтенсивне заселення території почалося у 1914-1915 роках. З 1917 по 1924 роки збільшилось населення в кожному поселенні до 20-30 будинків за рахунок виселення із сіл Терпіння, Новотроїцьке, В - Михайлівка, Веселянка, Сірогози

У 1930-1933 роках у всіх селах були утворені колгоспи. 

У 1935 році сільська рада була перейменована на Червоноармійську на честь Червоної Армії. 

Село Червоноармійське було окуповано німецько-фашистськими загарбниками з вересня 1941 по жовтень 1943 року. В період окупації повністю було знищене суспільне тваринництво. Були повністю зруйновані сільські клуби, школи, медичні заклади, знищені суспільні будови. 

Село Червоноармійське було визволене від німецько-фашистських загарбників 27 жовтня 1943 року

В подальшому по дві дільниці об’єднувалися в один колгосп, які у 1950 році були об’єднані у два колгоспи: колгосп ім. Кірова та ім. Кагановича. Ці господарства в подальшому разом з колгоспами « Дружба « та ім. Калініна 7 лютого 1964 року увійшли до одного господарства: колгоспу ім. Калініна . З лютого 1964 року сільська рада представлена трьома населеними пунктами: с. Червоноармійське, (в яке переселилося населення з сіл Середнє, Виноградне, Межеве, Кінцеве, Прифермівське, Дорожнє, Городнє, Вишневе,) Зернове та Гвардійське 

За наступні 15 років маленький хаотично забудований хутір Червоноармійський перетворився в сучасне село, яке сьогодні налічує понад 320 благоустроєних цегляних будинків. За ці роки побудовані Будинок культури, двоповерхова середня школа, музична школа, готель, їдальня, відділення зв’язку, ощадкаса, приміщення контори колгоспу і сільської ради, багато виробничих і інших об’єктів соціально-культурного призначення. 

Важливим для мешканців села був прихід у 1979 році на колгоспні поля води з Каховського магістрального каналу. За три роки абсолютна більшість земель господарства почала зрошуватись сучасними дощувальними агрегатами “Дніпро”, ”Фрегат” і ”Кубань”, а відповідно, зросли врожаї зернових і технічних культур, овочів та фруктів, продукції тваринництва і птахівництва. 

У 1992 році колгосп ім. "Калініна" був реогранізований у ксп ім. Калініна, потім у СК «Вікторія», що збанкрутіло 30.05.2005 році визнаний банкрутом. Новостворене у 2006 році господарство ТОВ ім. Калініна визнане банкрутом та ліквідоване у 2008 році. В ході реформування земельних та майнових відносин селяни отримали в натурі земельні та майнові паї, якими розпоряджаються на свій розсуд. На територіі сільської ради у 1992 році утворилися невеликі селянські фермерські господарства «Міф», «Міраж»,»Еліта». З березня 2006 року на території сільської ради орендують землю у власників земельних паїв приватні підприємства ТОВ "Прогрес - СИ", ПП "Приват - сервіс", ТОВ « Акварост»,. ПП « Гагендов» фермерські господарства "Міф", "Міраж", та інші орендарі - фізичні особи, які відроджують зрошення земель.

Село пишається досягненнями почесного громадянина села Червоноармійське, заслуженого майстра спорту, 2-разового чемпіону Олімпійських ігор, 21-разового чемпіону Світу, 16- разового чемпіону Європи та інших чемпіонатів з гирьового спорту серед ветеранів Т.С. Косенко.

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua